Dnia 16.05.2014 roku Akademickie Centrum Kształcenia w Mławie zorganizowało Dni Otwarte. W tym dniu przybyło wielu zainteresowanych gimnazjalistów, którzy mieli możliwość bliższego zapoznania się z murami naszej szkoły.

Na dniach otwartych nie mogło zabraknąć instytucji, z którymi współpracuje nasza placówka. Były to: ratownictwo medyczne, straż pożarna, oraz policja. Przybył Komendant Komendy Powiatowej Policji w Mławie p. Jarosław Hoffman oraz rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie p. Anna Gorczewska. Przybyłe grono miało okazję zobaczyć wiele ciekawych pokazów. Na chemii przedstawione zostały reakcje chemiczne z zastosowaniem w życiu codziennym. Na lekcji bezpieczeństwa publicznego mieliśmy okazję pokazać podstawowe elementy pracy w służbie kryminalnej czyli przedstawić zbieranie odcisków linii papilarnych, odlewy buta, zabezpieczenie miejsca przestępstwa. Następnie uczniowie mogli obejrzeć pokaz broni przygotowany przez Klub Strzelecki „Kaliber" w Mławie, oraz sprawdzić się w quizie z języka niemieckiego.
Ostatnim punktem podróży po naszej szkole były zajęcia z Combatu czyli samoobrony, które były przygotowane pod czujnym okiem trenera p. Artura Możdżonka. To właśnie one cieszyły się największym zainteresowaniem. Młodzież poznała wiele ciekawych chwytów, które na pewno przydadzą się do obrony w życiu codziennym.

Uczniowie klasy Ia

Facebook